czwartek, 29 września 2011

S02E21 Three Men and a Comic Book

Three Men and a Comic Book

Three Men and a Comic Book (Trzech panów i jeden komiks)

Odcinek miał swoją premierę 9 maja 1991 roku

Gag z tablicą
"I will not show off." (Nie będę się popisywał) pisane fantazyjną czcionką

Gag z kanapą
Rodzina siada na kanapie, która przewraca się do tyłu. Wszyscy leżą na podłodze oprócz Maggie, która wystawia głowę.

Fabuła
Bart i Lisa wybierają się na konwent komiksów. Uwagę chłopca zwraca wystawiony przez Comic Book Guy'a pierwszy numer komiksu "Radioactive Man". Bart chciałby go kupić ale kosztuje aż 100 dolarów. Homer nie zgadza się na sfinansowanie komiksu a Marge radzi synowi podjęcie pracy.

Bart przeszukuje dom w poszukiwaniu gotówki, sprzedaje butelki, lemoniadę a nawet piwo Homera, w końcu przyjmuje pracę u pani Glick. Praca jest ciężka, pani Glick torturuje Barta jodyną. W dniu wypłaty chłopiec otrzymuje jedynie 50 centów. W sklepie Comic Book Guy'a Bart spotyka Milhouse'a i Martina. Okazuje się, że jeśli chłopcy się złożą mogą kupić komiks.

Żaden z chłopców nie chce opuścić wymarzonego komiksu, postanawiają więc spędzić noc w domku na drzewie Barta. Sytuacja doprowadza do wzajemnego oskarżania się, co w końcu powoduje zniszczeniem cennego komiksu. Rano Bart stwierdza, że przyczyną tego co się stało była nieumiejętność dzielenia.

Simpsonowie a kultura

  • Na początku odcinka Lisa mówi, że zbiera komiksy o "Kacprze, przyjacielskim duchu". Bart stwierdza, że Kacper jest duchem innego bohatera komiksów Richie Rich.
  • Homer zadaje pytanie czy komiks za 100 dolarów nie malował Michał Anioł.
  • W restauracji z offu słychać głos dorosłego Barta. Jest to nawiązanie do serialu "Cudowne lata. Aktor Daniel Stern, który udziela głosu w tej scenie był narratorem w tym serialu.
  • Scena, w której pani Glick "leczy" Barta jodyną a ten krzyczy nawiązuje do filmu "Przeminęło z wiatrem" (1939).
  • Napięcie między właścicielami komiksu przypomina fabułę filmu "Skarb Sierra Madre" (1948).
  • Scena, w której Bart ratuje Milhause'a przed upadkiem nawiązuje do filmu "Sabotaż" Alfreda Hitchcocka z 1942 roku.poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz