niedziela, 2 października 2011

S02E22 Blood Feud

Blood Feud

Blood Feud (Spór o krew)

Odcinek miał swoją premierę 11 czerwca 1991 roku.

Gag z tablicą
"I will not sleep through my education." (Nie prześpię całej mojej edukacji)

Gag z kanapą
Rodzina siada na kanapie, podłoga się zarywa i wszyscy spadają kondygnację niżej.

Fabuła
Pan Burns zapadł na chorobę o nazwie hypohemia (fikcyjna choroba, która objawia się brakiem krwi w organizmie). Jedynym ratunkiem dla niego jest transfuzja. Niestety posiada rzadką grupę krwi 00 minus. Homer chciałby pomóc szefowi - liczy na szczodrość pana Burnsa po udzieleniu mu pomocy. Gdy dowiaduje się od Marge, że ich syn ma taką właśnie grupę krwi namawia Barta do transfuzji.

Gdy stan Burnsa znacznie się poprawia Homer oczekuje nagrody. Pan Burns przesyła jedynie kartę z podziękowaniami. Homer jest wściekły. Dyktuje Bartowi bardzo niemiły list. Przed wysłaniem go powstrzymuje go Marge, która prosi męża aby to przemyślał do rana.

Rankiem Homer nie czuje już wściekłości. Jest wdzięczny Marge, że odwiodła go od wysłania listu. Niestety Bart zdążył go wysłać. Próby przechwycenia listu się nie udają i pan Burns czyta nieprzyjemną epistołę.

Xtapolapocetl

Pan Burns postanawia zniszczyć Homera. Mówi Smithersowi żeby wynajął osiłków do pobicia niewdzięcznego pracownika. Smithers nie może tego zrobić - wie, że Homer uratował życie panu Burnsowi. Gdy Smithers wyjaśnia sprawę szefowi pan Burns zaczyna rozumieć swoje złe postępowanie. Postanawia kupić rodzinie Simpsonów prezent. Gdy zjawia się Evergreen Terrace ofiarowuje Simpsonom ogromną i niepraktyczną głowę Xtapolapocetla - olmeckiego boga.

Simpsonowie a kultura
  • Otto nuci piosenkę "Iron Man" Black Sabbath.
  • Homer opowiada błędnie historię o Androklesie i lwie.
  • Obraz na poczcie jest wzorowany na "Stworzenie Adama" Michała Anioła.
poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz