poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Marge Simpson

Marge Simpson

Marge Simpson

Po raz pierwszy pojawiła się w odcinku Simpsons Roasting on an Open Fire
Marjorie Simpson (z domu Bouvier)
Wiek: 34 lata
Zawód: gospodyni domowa
Rodzice: Clancy i Jacqueline Bouvier
Mąż: Homer Simpson
Dzieci: Bart, Lisa, Maggie
Rodzeństwo: Patty i Selma Bouvier
Głosu użyczyła Julie Kavner

Marge jest oddaną rodzinie żoną i matką. Stara się opanować domostwo, choć nie zawsze jest to łatwe. Bardzo kocha swego męża, choć nie zawsze jest to łatwe. Egoistyczny charakter Homera często jest przyczyną kłótni. Najczęściej ubiera się w czerwone buty, zieloną sukienkę i czerwone korale. Marge nosi wysoką niebieską fryzurę. Kiedy jest niezadowolona, podobnie jak większość kobiet z rodziny Bouvier wydaje charakterystyczne pomrukiwanie.

Zaangażowanie społeczne

Marge bywa potrafi być apodyktyczna w sprawach, w których uważa za ważne:
  • jako zwolenniczka Mary Bailey sprzeciwiła się kandydaturze pana Burnsa na gubernatora i skończyła jego polityczną karierę podając mu rybę-mutanta z elektrowni (S02E04);
  • sprzeciwiła się przemocy w kreskówce "Itchy & Scratchy" i pokierowała grupą dewotów, jednak gdy ta sama grupa poprosiła aby Marge była przeciw wystawieniu rzeźby "Dawid" Michała Anioła, odmówiła (S02E09).

Zdolności artystyczne

Marge jest utalentowana artystycznie. Już w szkole średniej chodziła na lekcje malarstwa. Została jednak wyśmiana przez swojego nauczyciela i przez długi czas nie malowała. Do malarstwa wróciła jako dorosła kobieta (S02E18), przystąpiła do Springfield Community Collage. Jej prace cieszyły się dość dużym uznaniem. W odcinku S04E02 dała się poznać jako aktorka. Zagrała główną rolę w musicalowej wersji sztuki "Tramwaj zwany pożądaniem.

Związki

Mimo odmiennego charakteru Marge jest bardzo oddana swemu mężowi, często ma ochotę na łóżkowe zabawy. Niejednokrotnie zdarza się jednak kłócić z mężem, najczęściej z winy Homera. Z miłością swego życia poznała się w liceum. 
Początkowo Marge nie była zbytnio zainteresowana Homerem jednak nieudana randka z Artie Ziffem spowodowała, że zaczęła postrzegać Homera w lepszym świetle. Do zbliżenia doszło Homera i Marge doszło na polu do mini-golfa (S03E12), gdzie został poczęty Bart. Fakt, że Marge jest w ciąży zmusił obojga do ślubu. 
Raz miała romans z instruktorem kręgli Jacques'iem. Do niczego poważnego jednak nie doszło.
W S04E07 gdy pracowała w elektrowni atomowej była seksualnie molestowana przez pana Burnsa.

Kłopoty z prawem

  • W S03E15 została zaaresztowana po tym jak zatarasowała most. Szybko została uwolniona - burmistrz Quimby bał się, że straci głosy kobiet w wyborach.
  • W S04E21 została aresztowana za kradzież w Kwik-E-Mart. Wyrokiem sądu została skazana na 30 dni pobytu w więzieniu.
  • W S05E06 po ucieczce samochodem przed policją (wraz Ruth Powers uciekała w stylu "Thelmy i Louise") została oskarżona o naruszenie kodeksu karnego paragraf 618A: "Złośliwe Zniszczenie Cennych Antycznych Puszek". Nakazano zapłacić jej 50 centów za zniszczone puszki i 2000 dolarów za straty moralne.
  • W S07E03 wraz z Homerem została pozbawiona opieki nad dziećmi

Fryzura

Charakterystyczne upięte wysoko włosy Marge bywają bardzo praktyczne. Potrafi na przykład schować w nich przed rodziną pieniądze przeznaczone na święta. Fryzura jest bardzo wysoka - wzrost Marge liczony do czubka jej fryzury wynosi ponad 2,5 m. Kiedy chodziła do szkoły średniej nosiła włosy rozpuszczone.

Praca

Marge na co dzień jest gospodynią domową. Czasem aby poprawić sytuację finansową, z nudów lub ambicji podejmuje inne zajęcia.

Ciekawostki

  • jej numer buta to 13 podwójne A (czyli europejskie 47)
  • ma błonę pomiędzy palcami stóp

Zdrowie

  • W S05E10 okazało się, że ma skłonności do uzależnienia od hazardu.
  • W S06E11 okazało się, że bała się latać ale została z tego wyleczona.
Młoda Marge
Młoda Marge (S02E11)
Mała Marge i jej siostry
Mała Marge i jej siostry (S02E21)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz