niedziela, 19 czerwca 2011

S01E01 Simpsons Roasting on an Open Fire

Simpsons Roasting on an Open Fire

Simpsons Roasting on an Open Fire (Simpsonowie pieką się na wolnym ogniu)

Simpsons Roasting on an Open Fire to pierwszy odcinek serialu Simpsonowie. Na antenie pojawił się 17 grudnia 1989 roku.

Gag z kanapą
brak

Gag z tablicą
brak

Fabuła
Akcja odcinka rozpoczyna się tuż przed świętami. Po przedstawieniu w Szkole Podstawowej w Springfield rodzina Simpsonów zaczyna przygotowania do świąt. Niestety pan Burns nie przyznaje w tym roku pracownikom elektrowni premii świątecznej co gorsza pieniądze zaoszczędzone przez Marge zostają przeznaczone na usunięcie tatuażu Barta.

Homer postanawia ukryć przed rodziną brak premii i sam organizuje świąteczne zakupy, choinkę zaś kradnie z lasu. Od przyjaciela Barney’a Gumble dowiaduje się, że można dorobić odgrywając rolę świętego Mikołaja. Homer przystępuje do szkoły Mikołajów a następnie pracuje w domu handlowym. W Wigilię zostaje rozpoznany przez Barta. Homer przyznaje się synowi do kłopotów finansowych, razem idą odebrać wypłatę. Okazuje się, że czek nie jest tak pokaźny jak się spodziewał Homer. Wraz z Barney’em i Bartem udają się na wyścigi psów by pomnożyć gotówkę. Homer nie obstawia jednak pewniaka Barney’a tylko psa o imieniu Mały pomocnik Świętego Mikołaja sądząc, że to imię omen, który zapewni świąteczny cud. Pies jednak przybiega ostatni. Gdy zdesperowani Homer i Bart próbują znaleźć szczęśliwy los, widzą jak właściciel Pomocnika Świętego Mikołaja wyrzuca go. Bart chce przygarnąć psa, Homer po chwili wahania zgadza się. Po powrocie do domu Homer zaczyna tłumaczyć się z braku świątecznej premii. Jednak wszyscy widząc nowego członka rodziny twierdzą, że to najlepsze święta w życiu.

Simpsonowie a kultura
  • tytuł odcinka jest nawiązaniem do świątecznej piosenki „Chestnuts roasting on an open fire”;
  • uczniowie podstawówki w Springfield śpiewają amerykańską kolędę „Jingle Bells” (której słowa Bart przekręca) oraz przedstawiają fragment „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa;
  • w scenie usuwania tatuaży Bart leży pod laserem skrępowany podobnie jak James Bond w „Goldfinger”;
  • piosenka w scenie gdy Homer szuka choinki to „Winter Wonderland”;
  • Bart wymieniając świąteczne cuda wymienia małego Tima z „Opowieści wigilijnej”, Smerfy i Charliego Browna;
  • jeden z psów nazywa się Dog o' War jest to nawiązanie do filmu „Man o' War”;
  • piosenka śpiewana na końcu przez rodzinę to „Rudolph the Red-Nosed Reindeer”.


następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz