środa, 18 kwietnia 2012

S07E06 Treehouse of Horror VI

Treehouse of Horror VI (Straszny domek na drzewie VI)

Odcinek miał swoją premierę 29 października 1995. Jak zwykle w halloweenowych odcinkach brak jest typowej czołówki. Zamiast niej pojawia się Krusty jako jeździec z głową (własną) w ręce, którą rzuca w ekran.

Gag z kanapą

Rodzina Simpsonów pojawia się jako wisielece.

Attack of the 50-Foot Eyesores (Atak 50-metrowych ochydków)

Attack of the 50-Foot Eyesores
Homer udaje się do restauracji Lard Lad Donuts aby dostać olbrzymiego pączka. Niestety pączek nie jest taki jakiego oczekuje. Postanawia ukraść sztucznego wielkiego pączka z reklamy. Czyn Homera sprawia, że ożywają wielkie reklamy siejąc spustoszenie w całym Springfield. Oddanie wielkiego pączka niewiele pomaga. Lisa kontaktuje się z agencją reklamową, która stworzyła potwory. Tam dostaje radę aby odwrócić uwagę ludzi od kreatur - jeśli nikt nie będzie na nich patrzył. W Springfield pojawia się piosenkarz Paul Anka, który swoim śpiewem odwraca uwagę mieszkańców. Pozbawione widzów reklamowe potwory stają się nieszkodliwe i zastygają w bezruchu.

Nightmare on Evergreen Terrace (Koszmar z Evergreen Terrace)

Nightmare on Evergreen Terrace
Bartowi śni się woźny Willie, który próbuje go zabić przez sen. Gdy chłopiec się budzi okazuje się, że rana, którą zadał mu Willie przez sen istnieje naprawdę. W szkole okazuje się, że inne dzieci również śniły o Willie i też zostały zranione.

W czasie lekcji zasypia Martin. We śnie Martin zostaje zabity przez woźnego. Na jawie Martin również jest też martwy.

Gdy przerażone dzieci Simpsonów przychodzą do domu Marge opowiada co się stało z woźnym Willie. O 13-tej godzinie, 13-tego dnia 13-tego miesiąca było zebranie w szkole, w czasie którego woźny spłonął. W jego ostatnich słowach poprzysiągł zemstę rodzicom, którzy dopuścili jego śmierci. Miał się mścić na ich dzieciach w czasie snu.

Dzieci Simpsonów próbują nie zasnąć ale po chwili stwierdzają, że to na nic. Bart postanawia usnąć i zmierzyć się z Williem a Lisa ma czuwać i obudzić go gdy będzie w niebezpieczeństwie. Bartowi udaje się unieszkodliwić Williego w postaci wielkiej kosiarki. Gdy koszmar wydaje się skończyć Willie pojawia się jako szkockie dudy, które chwytają Barta. Po chwili we śnie pojawia się również Lisa - ona również usnęła i podobnie jak brat wpadła w pułapkę. Po chwili do rodzeństwa dołącza Maggie, która zatyka smoczkiem wylot dud. Willie zostaje rozerwany na strzępy, koszmar się kończy.

Homer³

Nightmare on Evergreen Terrace
W deszczowy wieczór do domu Simpsonów przychodzą Patty i Selma. Homer nie chcąc widzieć się ze szwagierkami chowa się za szafą. Odnajduje tam przejście do innego wymiaru. Po przekroczeniu wortalu okazuje się, że znajduje się w trójwymiarowym świecie. Nie mogąc się z niego wydostać woła Marge na pomoc. Żona i inni domownicy słyszą go ale nie mogą mu pomóc. W domu Simpsonów pojawiają się liczni mieszkańcy Springfield, profesor Frink wyjaśnia wszystkim różnicę między dwuwymiarowym świecie jaki jest w serialu a tym do którego trafił Homer.

Homer przypadkowo niszczy wszechświat, w którym się znalazł i mimo pomocy Barta, który również wszedł do świata 3D przywiązany do liny, wpada do stworzonej przez siebie czarnej dziury. Kiedy się z niej wydostaje w realistycznym świecie.

Simpsonowie a kultura

  • Tytuł segmentu "Attack of the 50-Foot Eyesores" nawiązuje do filmu "Attack of the 50 Foot Woman" (Atak kobiety o 50 stopach wzrostu) (1958).
  • Tytuł i fabuła segmentu "Nightmare on Evergreen Terrace" nawiązuje do serii filmów "Koszmar z ulicy Wiązów". Sen Martina nawiązuje do filmu "Władca Ksiąg" (1994).
  • Tytuł segmentu "Homer³" nawiązuje do filmu "Alien³" (1992) i parodiuje odcinek "Strefy mroku" o dziewczynce uwięzionej w czwartym wymiarze. Homer opisując świat w jakim się znalazł kojarzy go z filmem "Tron" (1982). Próba uratowania Homera przez Barta przewiązanego liną nawiązuje do filmu "Poltergeist" (1982).


poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz