poniedziałek, 1 sierpnia 2011

Charles Montgomery Burns

Charles Montgomery Burns

Charles Montgomery Burns

Po raz pierwszy pojawił się w odcinku Simpsons Roasting on an Open Fire
Charles Montgomery "Monty" Burns, pan Burns
Wiek 81 lat
Praca: właściciel Elektrowni Atomowej w Springfield
Ojciec: pułkownik Clifford Burns
Matka: Daphne Charles Burns
Syn: Larry
Głosu tej postaci użycza Harry Shearer.

Pan Burns jest najbogatszym i najstarszym mieszkańcem Springfield. Jest właścicielem Elektrowni Atomowej w Springfield. Jest pracodawcą Homera, jego lojalnym asystentem jest Waylon Smithers.

Monty Burns charakteryzuje się złym usposobieniem oraz używaniem starodawnego słownictwa. Jego ulubionymi powiedzeniami jest „Doskonale” (ang. „Excellent”) i „Wypuścić psy”(ang. „Release the hounds”). Burns myśli tylko o swoich interesach za nic nie mając inne osoby. Na swoim koncie ma kradzież ropy spod szkoły w Springfield, zasłonięcie słońca.

Często zapomina imienia Homera, czasem zachowuje się jakby widział go pierwszy raz. Fakt ten czasami irytuje Homera.

Mały Burns wraz z rodzicami i misiem Bobo
Mały Burns wraz z rodzicami
i misiem Bobo (S05E04)
Jego rodzice nie byli zbytnio bogaci lecz mały Monty miał dość szczęśliwe dzieciństwo. Gdy pojawiła się okazja zamieszkania z bezdusznym milionerem Burns bez wahania porzucił rodzinny dom (S05E04)

W S02E04 kandydował na stanowisko gubernatora stanu, w którym leży Springfield. Dzięki wsparciu sztabu wyborczego udało mu się zmienić swoje spostrzeganie przez społeczeństwo. Zdobycie stanowiska uniemożliwiła mu Marge podając rybę-mutanta z elektrowni.

W S05E18 przestraszony wypadkiem w wannie postanowił wyznaczyć swojego następcę spośród dzieci ze Springfield. Wybór padł na Barta ale chłopiec nie wykazał pełnej lojalności swemu spadkodawcy i Burns wydziedziczył go.

Zdrowie

Z racji wieku stan zdrowia pana Burnsa nie jest najlepszy. Jest (i zawsze był) bardzo chudy. Jest bardzo słaby, czasami męczy się z uniesieniem lekkiej rzeczy.
  • W S02E22 zachorował na hypohemię (fikcyjna choroba, która objawia się brakiem krwi w organizmie). Od śmierci uratowała go transfuzja krwi Barta.
  • W S06E25 został postrzelony przez Maggie. W wyniku postrzału zapadł w śpiączkę. Kiedy się z niej obudził mógł przez jakiś powiedzieć jedynie 'Homer Simpson'.

Związki

  • W S04E07 zakochał się w Marge Simpson, która pracowała wówczas w elektrowni. Gdy dowiedział się, że jest mężatką postanowił ją zwolnić.
  • W S05E21 zakochał się Jacqueline Bouvier. Kobieta zaimponowała mu tym, że jako jedyna od czasu kiedy Burns został milionerem nie chciała uprawiać z nim seksu. Burns oświadczył się jej, jednak ślub przerwał Abraham Simpson, który wcześniej był zakochany w pani Bouvier.

Ciekawostki

  • Ma grupę krwi 00 minus.
  • Jest leworęczny.
  • Należy do partii republikańskiej.

Przyszłość

  • W S06E19 był zamrożony a grupa naukowców pod kierownictwem profesora Frinka szukała lekarstwa na jego chorobę - 17 ran kutych w plecy. Smithers zbyt prędko rozmroził go na wesele Lisy i w rezultacie pan Burns się przełamał.
Burns jako dziecko
Burns jako dziecko
Burns z dziadkiem, 1909 r.
Burns (z prawej) z dziadkiem, 1909 r.
(S04E17)

Poza kanonem

W S05E05 pan Burns pojawił się jako Drakula.
Burns jako Drakula

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz