wtorek, 25 października 2011

S04E04 Lisa the Beauty Queen

Lisa the Beauty Queen

Lisa the Beauty Queen (Lisa królową piękności)

Odcinek miał swoją premierę 15 października 1992 roku.

Gag z tablicą
"I will not prescribe medication" (Nie będę przepisywać leków)

Gag z kanapą
Maggie siedzi na kanapie. Pozostali członkowie rodziny wybiegają poza kadr i wracają na kanapę.

W Szkole Podstawowej w Springfield trwa festyn, na którym Homer wygrywa lot sterowcem Duff. Na tym samym festynie Lisa dostaje swoją karykaturę, gdy widzi ją zaczyna uważać się za bardzo brzydką.

W domu Homer próbuje daremnie pocieszyć córkę. Załamany idzie do Baru Moe gdzie widzi reklamę konkursu Małej Miss Springfield. Postanawia zapisać Lisę do konkursu. Aby zdobyć potrzebne na ten cel 50 dolarów sprzedaje bilet na lot sterowcem Barneyowi, który dorobił się wcielając się w rolę królika doświadczalnego.

Lisa początkowo nie zgadza się na występ ale gdy dowiaduje się od Marge, że ojciec poświęcił lot sterowcem Duffa, który był dla niego bardzo ważny decyduje się wziąć udział w konkursie.

Marge zabiera Lisę do salonu piękności, Bart uczy ją chodzić w szpilkach. Dziewczyna odzyskuje wiarę w siebie. W konkursie przegrywa o włos z Amber Dempsey. Lisa musi się zadowolić tytułem wicemiss.

Niedługo po wręczeniu korony Amber Dempsey została porażona piorunem podczas otwierania duńskiego sklepu. Koronę i obowiązki przejmuje Lisa. Początkowo dziewczynka z chęcią spełnia obowiązki Małej Miss. Zmienia jednak zdanie gdy dowiaduje się, że tytuł Małej Miss jest przykrywką dla firmy papierosowej Laramie, która przez konkurs piękności reklamuje swoje produkty. Gdy w czasie parady Lisa jadąca na wielkiej paczce papierosów jest świadkiem, że przez nią po produkty tytoniowe sięgają dzieci, postanawia przerwać paradę i mówić o problemach nurtujących springfieldzką społeczność. Lisa staje się niezbyt wygodna wśród władz. Burmistrz Quimby szuka pretekstu aby pozbawić Lisę korony. Pretekst szybko się znajduję - Homer w rubryce "Nie wypełniać tego pola" napisał "OK".

Mimo, że przez ojca Lisa straciła tytuł Miss, jest zadowolona. Wyznaje Homerowi, że dzięki niemu zaczęła bardziej lubić samą siebie.

Simpsonowie a kultura
  • Dyrektor Skinner nokautuje mężczyznę w podobny sposób co Mick Dundee w filmie "Krokodyl Dundee" (1986).
  • Scena, w której Lisa i Bob Hope (aktor wystąpił w tym odcinku w roli samego siebie) uciekają z Fortu Springfield nawiązuje do podobnej sceny z "Czasu Apokalipsy" (1979).
  • W odcinku są dwa nawiązania do "Gwiezdnych wojen": na festynie widoczna jest karykatura Darth Vadera, w salonie piękności Lisa przez chwilę ma uczesanie jak księżniczka Leia.
  • Na pokazie talentów Lisa śpiewa "America the Beautiful" i "Proud Mary".
  • Roztrzaskanie sterowca Duffa o maszt telewizyjny jest parodią historycznej katastrofy Hindenburga.
poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz