czwartek, 9 lutego 2012

S06E07 Bart's Girlfriend

Bart's Girlfriend (Dziewczyna Barta)

Odcinek miał swoją premierę 6 listopada 1994 roku.

Gag z tablicą

"I will not send lard through the mail." (Nie będę wysyłał smalcu pocztą)

Gag z kanapą

W ciemności "wbiegają" jedynie oczy rodziny. Kiedy zapala się światło okazuje się, że są same oczy bez rodzinki. Simpsonowie wbiegają i osadzają oczy na właściwym miejscu.

W czasie mszy Bart zakochuje się w córce pastora - Jessice. Dziewczyna jednak nie zwraca na niego uwagi. Lisa mówi bratu, że to pewnie wina różnic. Jessica jest grzeczną córką pastora a Bart sprawiającym kłopoty chłopcem. Bart postanawia się zmienić, przychodzi do szkółki niedzielnej, zachowuje się grzecznie, lecz mimo to ukochana nie zwraca na niego uwagi. Jednak kiedy Bart zostaje ukarany przez dyrektora Skinnera za zrobienie kawału woźnemu Willie Jessica zwraca uwagę na chłopca. Mówi mu, że jest zły i że to jej się podoba.

Bart zostaje zaproszony do domu Jessici, jednak kilka uwag wypowiedzianych przez chłopca sprawia, że pastor wyrzuca go za drzwi. Jessica podąża za nim i spędzają razem miły, łobuzerski wieczór.

Nazajutrz w szkole Jessica nie zwraca na Barta żadnej uwagi. Kiedy zostają sami dziewczyna namawia Barta na zjazd na deskorolce ze stromej góry, który kończy się dla chłopca nieszczęśliwie, Jessica uruchamia również alarm przeciwpożarowy. Bart decyduje się unikać dziewczyny.

W kościele Jessica kradnie pieniądze z tacy a Bart zostaje obarczony winą. Mimo napiętnowania ze strony wszystkich mieszkańców nie wydaje Jessiki. Lisa postanawia pomóc bratu. W czasie następnej mszy Lisa próbuje zagrać na sumieniu złodziejki, gdy to nie skutkuje mówi otwarcie, że pieniądze ukradła Jessica. Wierni udają się do pokoju Jessiki gdzie między materacami znajdują pieniądze.

Bart zostaje przeproszony a Jessica ukarana szorowaniem schodów kościoła (z czego sprytnie się wymigała wykorzystując Barta).

Simpsonowie a kultura

  • Scena, w której dzieci są łapane przez rodziców aby zabrać ich do kościoła nawiązuje do filmu "Planeta małp" (1968).
  • Podczas randki Jessiki i Barta słychać utwór "Misirlou" z filmu "Pulp Fiction" (1994).
  • Po kradzieży pieniędzy z tacy Bart jest zamknięty w klatce jak Hannibal Lecter w "Milczeniu owiec" (1991).


poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz