środa, 15 lutego 2012

S06E09 Homer Badman

Homer Badman

Homer Badman (Homer: wróg publiczny)

Odcinek miał swoją premierę 27 listopada 1994.

Gag z tablicą

"I will not whittle hall passes out of soap." (Nie będę robił przepustek z mydła)

Gag z kanapą

Rodzina próbuje dopiec do kanapy, która stale się oddala.

Homerowi udaje się zdobyć bilety na Targi Przemysłu Cukierniczego, na który zabiera Marge (Homer postanawia wziąć żonę zamiast, któregoś z dzieci bo Marge będzie mogła przynieść więcej słodyczy). Do opieki nad dziećmi Marge zatrudnia absolwentkę uniwersytetu Ashley Grant.

Ubrana w specjalny płaszcz Marge ukrywa słodycze, które podrzuca jej Homer. Kiedy Simpson kradnie pilnie strzeżoną żelkową Wenus z Milo małżonkowie muszą uciekać.

W domu dzieci cieszą się z otrzymanej góry słodkości. Homer niechętnie odwozi Ashley do domu. Kiedy dziewczyna wysiada z samochodu Homer zauważa przyklejoną do jej tyłka Wenus z Milo. Niewiele myśląc mężczyzna zdejmuje cukierek z siedzenia Ashley i zjada go. Dziewczyna odbiera to jako napastowanie seksualne.

Nazajutrz pod dom Simpsonów przybywa grupa ludzi z transparentami oskarżająca Homera o napastowanie seksualne. Na nic nie zdają się tłumaczenia, protestujący prześladują Homera na każdym kroku. Homer z chęcią przyjmuje zaproszenie do programu Godfreya Jonesa gdzie opowiedzieć swoją wersję zdarzeń. Po emisji programu okazuje się, że materiał jest tak zmontowany, że jeszcze bardziej pogrąża Homera. Dom Simpsonów staje się obserwowany przez dziennikarzy a w telewizji pojawia się mnóstwo programów o molestowaniu Homera. Zostaje nawet nakręcony film o Homerze z Dennisem Franzem w roli głównej.

Lisa wpada na pomysł jak przywrócić ojcu dobre imię. Proponuje Homerowi występ w telewizji publicznej i opowiedzenie własnej wersji zdarzeń. Po emisji programu sytuacja niewiele się zmienia. Po jakimś czasie w domu Simpsonów pojawia się woźny Willie, który prowadząc swoje hobby - nagrywanie par w samochodzie, nagrał Homera zdejmującego cukierka z siedzenia Ashley Grant. Dziewczyna po obejrzeniu kasety przyznaje, że pomyliła się z molestowaniem.

Simpsonowie oglądają w telewizji sprostowanie Godfreya Jonesa oraz zapowiedź programu o perwersyjnym szkocie Willie. Mimo, że woźny uratował Homera, ten bezgranicznie wierzy telewizji i "zło" woźnego.

Simpsonowie a kultura

  • Wyobrażenie Homera o życiu pod wodą jest parodią piosenki "Under the Sea" z filmu "Mała syrenka" (1989).


poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz