wtorek, 16 sierpnia 2011

S01E09 Life on the Fast Lane

Life on the Fast Lane

Life on the Fast Lane (Urodzony dzikus)

Odcinek po raz pierwszy wyemitowano 18 marca 1990 roku

Gag z tablicą
brak

Gag z kanapą
brak

Fabuła
Z okazji urodzin Marge Bart i Lisa przygotowują mamie śniadanie. Mają również przygotowane prezenty: Lisa laurkę z makaronu, Bart perfumy. Kiedy zanoszą śniadanie do sypialni rodziców okazuje się, że Homer zapomniał o urodzinach żony.

Homer wyrusza do Centrum handlowego w celu zakupienia prezentu. Mimo, że Marge nie gra w kręgle postanawia kupić kulę do kręgli i wygrawerować na niej "Homer".

Wieczorem Homer, Marge, dzieci oraz Patty i Selma udają się do restauracji "Singing Sirloin", w której śpiewają kelnerzy. Wszystkim dość miło mija czas dopóki Homer nie wręcza swojego prezentu. Marge jest wściekła - po raz kolejny Homer kupił coś tylko dla siebie a nie dla niej. Po powrocie do domu zły humor nie opuszcza Marge i mówi mężowi, że postanowiła nauczyć się grać w kręgle.

Nazajutrz Marge udaje się do kręgielni. Jej nieudolne próby obserwuje zawodowy gracz w kręgle Jacques, który oferuje swą pomoc. Marge przyjmuje ofertę i od tej pory spędza wiele czasu ze swoim nowym trenerem, który zaczyna ją uwodzić. Podczas brunchu  Jacques proponuje spotkanie w jego domu. Po chwili wahania Marge zgadza się.

Rankiem w dniu schadzki Marge w domu Simpsonów panuje nieprzyjemna atmosfera. Homer czuje, że coś się dzieje z jego małżeństwem a Marge ma poczucie winy. Kiedy Marge jedzie na spotkanie z Jacques'iem do Fiesta Terrace mija osoby i miejsca, które przypominają jej o nierozerwalności małżeństwa. Decyduje udać się do Elektrowni, gdzie następuje szybkie pogodzenie się z mężem.

Simpsonowie a kultura
  • Tytuł odcinka jest nawiązaniem do filmu "Beztroskie lata w Ridgemont High" (1982) (ang. "Fast Times at Ridgemont High")
  • Sen Marge, w którym tańczy z Jacques'iem nawiązuje do musicalu "Wesoła rozwódka" (1934) (ang. "The Gay Divorcee") z Fredem Astaire'm i Ginger Rogers
  • Scena, w której Marge przychodzi do fabryki jest nawiązaniem do filmu "Oficer i dżentelmen" (1982) (ang. "An Officer and a Gentleman"), w tle leci muzyka wykorzystana w tym filmie "Up Where We Belong" 
Parodia filmu "The Gay Divorcee"



poprzedni odcinek następny odcinek

1 komentarz:

  1. Ja wychwyciłam jeszcze muzyczkę, którą Homer sobie gwizdał- z baletu "Jezioro Łabędzie":)

    OdpowiedzUsuń