środa, 10 sierpnia 2011

S01E08 The Telltale Head

The Telltale Head

The Telltale Head (Gadająca głowa)

Odcinek po raz pierwszy wyemitowano 25 lutego 1990 roku.

Gag z tablicą
"I did not see Elvis" (Nie widziałem Elvisa)

Gag z kanapą
Rodzina siada na kanapie. Bart wylatuje w powietrze.


Fabuła
Homer i Bart pod osłoną nocy odnoszą głowę pomnika założyciela Springfield Jebediah Springfield. Napotykają rozwścieczony tłum pragnący ich zabić. Bart zwraca się do ludzi by poświęcili trochę czasu aby mógł opowiedzieć jak do tego doszło.

Po nudnym czasie spędzonej w szkółce niedzielnej Bart bierze od Homera 5 dolarów i na deskorolce jedzie w miasto. Spotyka Jimbo, Dolpha i Kearney'a, miejscowych łobuzów, z którymi Bart wślizguje się do kina na "Kosmicznych mutantów 4". Gdy pracownik kina wyrzuca ich, grupka udaje się do Kwik-E-Mart. Bart kupuje dla nowych przyjaciół po squishee, odwraca tym samym uwagę Apu. W tym czasie Jimbo, Dolph i Kearney spokojnie mogą kraść ze sklepu. Chłopcy po wyjściu z Kwik-E-Mart rzucają kamieniami w pomnik Jebediah Springfield i oglądają chmury. Jedna przypomina posąg Jebediah Springfield bez głowy. Nowi przyjaciele Barta twierdzą, że dobrze byłoby aby ktoś pozbawił Jebediah głowy.

W domu Bart pyta ojca czy popularność jest ważna. Homer odpowiada, że tak. Bart podejmuje decyzję. Postanawia ściąć Jebediahowi głowę by zaimponować nowym kolegom. Nocą w stroju ninja podkrada się pod pomnik. Dopiero po dokonaniu aktu wandalizmu, dociera do niego co zrobił.

Nazajutrz całe miasto nie może uwierzyć w to co się stało. Nawet Jimbo, Dolph i Kearney są zszokowani i chcą zemsty na wandalu. Bart coraz bardziej żałuje tego co zrobił. Wiedziony wyrzutami sumienia postanawia wyznać rodzicom prawdę. Homer wraz Bartem postanawiają odnieść głowę. Po drodze spotyka ich rozzłoszczony tłum, który zaczyna ich gonić.

Bart kończy swoją opowieść. Mieszkańcy Springfield wzruszeni szczerością chłopca wybaczają mu. Bart odkłada głowę na swoje miejsce.

Simpsonowie a kultura
  • tytuł odcinka jest nawiązaniem do opowiadania Edgara Allana Poe "Serce oskarżycielem" (ang. Tell-Tale Heart)poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz