piątek, 5 sierpnia 2011

Selma Bouvier

Selma Bouvier

Selma Bouvier

Po raz pierwszy pojawiła się w odcinku Simpsons Roasting on an Open Fire
Selma Bouvier-Terwilliger-Hutz-McClure-Anderson-Simpson
Miejsce pracy: Department of Motor Vehicles DMV (amerykański urząd wydający prawo jazdy)
Rodzice: Clancy i Jacqueline Bouvier
Rodzeństwo: Patty Bouvier i Marge Simpson
Głosu użyczyła Julie Kavner

Selma nałogowo pali duże ilości papierosów, nienawidzi (ze wzajemnością) Homera. Mieszka z siostrą. Desperacko próbuje znaleźć jakiegoś mężczyznę, jednak brak urody czyni to trudnym. Kilkakrotnie wychodziła za mąż, jednak żaden związek nie przetrwał próby czasu. Jest trochę łagodniejsza od siostry bliźniaczki. Kiedy Homer odszedł od Marge zdradziła miejsce pobytu szwagra (S03E12). Podobnie jak siostra bliźniaczka uwielbia serial "MacGyver". Jej ulubionym zwierzęciem jest iguana Jub-Jub.

Wraz z siostrą bliźniaczką często jeżdżą na wycieczki (choć nie wydają się być zbytnio z tego zadowolone). Po powrocie zanudzają rodzinę pokazując wiele nudnych zdjęć.

Praca

Na codzień pracuje w Department of Motor Vehicles.
  • W S05E22 w Centrum edukacyjnym dla dorosłych prowadziła wraz siostrą kurs "Zmień mężczyznę w popychadło w twoich rękach"

Związki

Selma, w przeciwieństwie do Patty zdaje sobie sprawę do mijającego czasu. Od czasu do czasu próbuje nawiązać kontakt z mężczyzną.
  • W S02E14 miała ustawioną randkę z dyrektorem Skinnerem ale została uprzedzona przez swoją siostrę bliźniaczkę, po tym incydencie zmuszona została do randki z Barneyem, z której nic nie wyszło.
  • W S03E21 nie chcą umrzeć w samotności w akcie desperacji zaczęła korespondować z więźniem Robertem Terwilliger. Po wyjściu z więzienia para wzięła ślub i wyjechała na miesiąc miodowy, w czasie którego Bob próbował zabić żonę. Okazało się, że przestępca nigdy nie kochał Selmy i ożenił się z nią tylko dla pieniędzy.
  • W S04E13 rozpaczliwie próbowała znaleźć mężczyznę, żeby mieć z nim dziecko. Poszła do biura matrymonialnego, próbowała poderwać pracownika sklepu spożywczego, była na randce z Hansem Molemanem. Wszystkie okazało się fiaskiem.

Zdrowie

Kiedy była dzieckiem do nosa wpadła jej petarda zrobiona z butelki. Od tej pory Selma nie zmysłu powonienia i smaku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz