środa, 21 września 2011

S02E09 Itchy & Scratchy & Marge

Itchy & Scratchy & Marge

Itchy & Scratchy & Marge (Zdrapek, Pocharatka i Marge)

Odcinek miał swoją premierę 20 grudnia 1990 roku.

Gag z tablicą
"I will not pledge allegiance to Bart." (Nie będę przysięgał wierności na Barta)

Gag z kanapą
Rodzina wbiega do salonu ale nie ma w nim kanapy.

Fabuła
Mija spokojne popołudnie. Marge robi kotlety wieprzowe, Homer postanawia zbudować dla niej półkę na przyprawy, dzieci oglądają kreskówkę "Itchy & Scratchy". Podczas pracy Homera atakuje młotkiem Maggie i ucieka. Marge zastanawia się skąd w takim małym dziecku tyle agresji. Chwila obserwacji wystarcza, żeby się przekonać, że Maggie naśladuje zachowania zwierzątek, które widzi w kreskówkach. Marge kategorycznie zabrania dzieciom oglądania masakrycznej kreskówki, sama natomiast ogląda ją pilnie i wysyła listy do twórców. Na jej list odpowiada prezes studia produkującego kreskówkę "Itchy & Scratchy" Roger Meyers Jr, który twierdzi iż pomimo oburzenia Marge nic nie może zrobić ponieważ jest jednostką. Pani Simpson bardzo bierze sobie to do serca i postanawia pokazać, że jednostka wiele może.

Marge zaczyna pikietować pod studiem produkującym "Itchy & Scratchy". Przyciąga ona coraz więcej ludzi, którzy okazuje się mieli podobne ataki od strony swoich dzieci jak Homer. W czasie występu  w programie "Smartline" Kenta Brockmana namawia widzów aby zaczęli pisać listy do Rogera Meyersa Jr jeśli uważają, że kreskówka demoralizuje dzieci. Wkrótce wytwórnie zalewa morze negatywnych listów, Meyersowi nie pozostaje nic innego tylko diametralnie zmienić kreskówkę.

Nowa kreskówka wpływa korzystnie na wszystkie dzieci w Springfield. Nie chcą jej oglądać ale stają się milsze dla siebie i rodziców. Wszystko wydaje się być zakończone happy-endem. W Springfield ma zostać wystawiona rzeźba "Dawid" Michała Anioła. Grupa bigotów z Maude Flanders i Helen Lovejoy na czele jest przeciwna pokazywaniu takich świństw. Chcą namówić Marge do protestu ale ta się nie zgadza - twierdzi, że rzeźba to dzieło sztuki i każdy powinien móc je obejrzeć. W kolejnym wywiadzie w "Smartline" Marge wyraża swoje zdanie. Kent i zaproszeni goście nie mogą uwierzyć, że osoba która protestowała w jednej sprawie może być tak liberalna w drugiej. "Itchy & Scratchy" wraca na antenę i wszystko wraca do normy.


Simpsonowie a kultura
  • Książki dla złotej rączki Homera zawierają 3 tomy. Ostatni z nich nosi tytuł "Koń Trojański".
  • Maggie atakująca Homera to parodia filmu "Psychoza" z 1960 roku. 
  • Nelson malujący płot to nawiązanie do książki "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina z 1876 roku.

poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz