czwartek, 22 września 2011

S02E10 Bart Gets Hit by a Car

Bart Gets Hit by a Car

Bart Gets Hit by a Car (Bart zostaje potrącony przez samochód)

Odcinek miał swoją premierę 10 stycznia 1991 roku.

Gag z tablicą
"I will not sell school property." (Nie będę sprzedawał własności szkoły)


Gag z kanapą
Rodzina siada na kanapie. Homer rozsiada się wygodnie i zrzuca wszystkich na podłogę.

Ciocia Hortensja
i pradziadek Simpson;
Snowball I
Fabuła
Podczas jazdy na deskorolce Bart zostaje potrącony przez samochód prowadzony przez pana Burnsa. Od razu po wypadku dusza Barta wznosi się ruchomymi do nieba. Po drodze spotyka zmarłych: kota Snowball I, ciocię Hortensję i pradziadka Simpsona. Jednak za plucie Bart zostaje strącony do piekła. Diabeł sprawdza dane i stwierdza, że nastąpiła pomyłka i Bart powinien trafić do piekła dopiero za 100 lat. Bart budzi się w szpitalu, jego obrażenia są niewielkie - guz na głowie i złamany palec. Wśród rodziny znajduje się prawnik Lionel Hutz, który namawia Homera na wyciągnięcie od szefa odszkodowania wysokości miliona dolarów.

Hutz zaprowadza Marge, Homera i Barta do lekarza Nicka Riviery, który wraz z prawnikiem przygotowują chłopca do zeznawania w sądzie. Zeznania Barta robią duże wrażenie na ławie przysięgłych i Burns chcąc nie chcąc postanawia pójść na ugodę. W swej posiadłości proponuje Homerowi i Marge sumę 500.000 dolarów i zostawia ich samych aby małżeństwo zastanowiło się nad propozycją. Podsłuchując rozmowę małżonków Burns dowiaduje się, że go oszukano i postanawia nie wręczać żadnych pieniędzy. W sądzie niebieskowłosy prawnik Burnsa wzywa na świadka Marge. Pani Simpson nie potrafi kłamać i opowiada, że obrażenia Barta nie były takie wielkie jak zeznawał Nick Rivera, w rezultacie czego Simpsonowie nie dostają żadnych pieniędzy.

Homer jest bardzo rozczarowany, że minęła go taka okazja. Jest rozżalony na Marge i postanawia pójść do baru. Jednak gdy żona przychodzi do niego, nie potrafi się gniewać i przebacza żonie.


Simpsonowie a kultura
  • Wygląd Piekła przypomina fragment tryptyku "Ogród ziemskich rozkoszy" holenderskiego malarza Hieronima Boscha. 
  • Słowa diabła "Please allow me to introduce myself" są nawiązaniem do piosenki zespołu The Rolling Stones "Sympathy for the Devil".
  • Kiedy Burns opowiada swoją wersję wypadku w tle leci piosenka "Tijuana Taxi" Herba Alperta.poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz