wtorek, 24 kwietnia 2012

S07E07 King-Size Homer

King-Size Homer (Maxi Homer)

Odcinek miał swoją premierę 5 listopada 1995 roku.

Gag z tablicą

"Indian burns are not our cultural heritage." (Indiańskie oparzenia nie są naszą spuścizną kulturową)

Gag z kanapą

Rodzina Simpsonów pojawia się jako mechaniczne zabawki.

Pan Burns wprowadza w elektrowni 5 minut ćwiczeń, czego Homer bardzo nie lubi. Gdy Simpson dowiaduje się, że w przypadku pewnych chorób można pracować z domu postanawia przytyć aby być hiper otyłym. Homer zaczyna specjalną dietę opracowaną przez doktora Nicka, dzięki której osiąga wagę 150 kg.

Homer rozpoczyna pracę w domu, z której jest bardzo zadowolony. Jego zajęcie nie jest skomplikowane - polega jedynie na naciskaniu literki 'Y' na klawiaturze. Tymczasem Marge jest zaniepokojona o męża. Jest niezadowolona o stan zdrowia, przykład dla dzieci, wygląd. Mimo prostego zajęcia Homer postanawia wyjść z domu a na swoje zastępstwo zostawia zabawkę - pijącego ptaka, który sam naciska klawisz 'Y'. Homer wybiera się do kina ale nie zostaje tam wpuszczony ze względu na tuszę. Po powrocie do domu okazuje się, że jego zastępstwo nie działa. Co gorsza okazuje się, elektrowni grozi wybuch a wypuszczenie gazów można dokonać tylko ręcznie. Homer nie może dodzwonić się do pracy - jego palce okazują się za grube. Pod jego ciężarem padają koła w samochodzie. Udaje mu się jednak zatrzymać ciężarówkę z lodami i dojechać do elektrowni. Kiedy Homer wspina się na pojemnik z gazem aby ręcznie wypuścić trujące gazy ten wybucha a Homer zatyka swym ogromnym tyłkiem otwór pojemnika.

Homer zostaje nagrodzony przez pana Burnsa za uratowanie miasta. Zapytany przez szefa o przysługę Homer prosi aby Burns pomógł mu znowu stać się szczupłym. Kiedy Burns postanawia odchudzić swego pracownika ćwiczeniami, kiedy okazuje się że jest to niemożliwe szef elektrowni postanawia zapłacić za całkowite odsysanie tłuszczu.

Simpsonowie a kultura

  • Homer wchodząc do sklepu z ubraniami dla otyłych mija manekiny najcięższych bliźniaków świata wpisanych do Księgi rekordów Guinnessa - Billy i Benny McCrary. Są oni pokazani na motocyklach w pozie jakiej byli uwiecznieni w Księdze.
  • Bart podglądający wraz z kolegami Homera to nawiązanie do filmu "Co gryzie Gilberta Grape'a" (1993).
poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz