niedziela, 7 sierpnia 2011

S01E06 Moaning Lisa

Moaning Lisa

Moaning Lisa (Smutna Mona Lisa)

Premiera odcinka odbyła się 11 lutego 1990 roku.

Gag z tablicą
"I will not instigate revolution" (Nie będę namawiał do rewolucji)

Gag z kanapą
Rodzina pośpiesznie siada na kanapie Maggie wyskakuje w powietrze a Marge łapie ją.

Fabuła
Lisa jest smutna od samego rana. Humor nie poprawia się się też w szkole. Próbuje improwizować na lekcji muzyki, czym irytuje pana Largo. Na lekcji w-fie nie uczestniczy w grze w zbijanego, nauczycielce odpowiada, że jest zbyt smutna by grać.

W domu Bart i Homer grają w boks (gra video). Homer po raz kolejny otrzymuje baty od syna. Marge przynosi notatkę ze szkoły mówiącą o złym humorze Lisy. Zaniepokojeni rodzice chcą poznać źródło smutku Lisy. Wieczorem Lisa słyszy dźwięk saksofonu, zainteresowana idzie w stronę muzyki. Na moście spotyka jazzmana Murphy'ego "Krwawiące Dziąsła". Po krótkiej rozmowie muzyk i dziewczynka grają razem. Zaniepokojona Marge zabiera córkę z mostu.

Homer w sekrecie przed synem udaje się do salonu gier video i uczy się grać w boks. Marge odwozi Lisę do szkoły i przekonuje ją, że nie powinna się zamartwiać, powinna się zawsze uśmiechać aby być popularna. Lisa korzysta z rad matki, jednak rady te nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Marge mówi córce aby zawsze była sobą i była smutna kiedy ma tylko na to ochotę. Lisa wraca dobry nastrój.

W domu Homer wygrywa z Bartem w grę video. Do wygranej jednak nie dochodzi - grę przerywa Marge. Cała rodzina udaje się do klubu jazzowego posłuchać Murphy'ego "Krwawiące Dziąsła".

Simpsonowie a kultura
  • Tytuł odcinka jest nawiązaniem do obrazy "Mona Lisa" Leonardo da Vinci
  • Postać Murphy'ego Krwawiące Dziąsła (Bleeding Gums Murphy) jest oparta na bluesowym muzyku zwanym Blind Lemon Jeffersonpoprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz