piątek, 4 listopada 2011

S04E10 Lisa's First Word

Lisa's First Word

Lisa's First Word (Pierwsze słowo Lisy)

Odcinek miał swoją premierę 3 grudnia 1992 roku.

Gag z tablicą
brak

Gag z kanapą
Rodzina wbiega do salonu. Na kanapie siedzi już inna rodzina Simpsonów.

Marge, Homer, Bart i Lisa próbują namówić Maggie do wypowiedzenia pierwszego słowa. Bart pyta się Marge jakie było jego pierwsze słowo. Historia związana z pierwszym słowem Barta nie za bardzo nadaje się dla dzieci - chłopiec powiedział "ay caramba" gdy zobaczył rodziców in flagranti. Zamiast tego Marge opowiada historię pierwszego słowa Lisy.

Marge cofa się pamięcią do 1983 roku kiedy wraz z mężem i malutkim Bartem mieszkali w mieszkaniu we wschodniej części Springfield. Gdy Marge oznajmia, że jest w ciąży próbuje wraz z Homerem znaleźć większy dom. Żeby zdobyć pieniądze na jego zakup ojciec Homera sprzedaje swój dom i pieniądze oddaje synowi.

Początkowo Bart cieszy się z oczekiwanego rodzeństwa. Gdy czas porodu zbliża się okazuje się, że nie wszytko jest tak jak sobie wyobrażał. Kiedy Lisa przychodzi na świat Bart stwierdza, że jej nienawidzi. Co gorsza uwaga rodziców i ciotek skierowana jest ku małej, ślicznej dziewczynce. Bart jest zazdrosny - obcina Lisie włosy, żeby nie była taka słodka, próbuje ją wysłać pocztą, w końcu postanawia odejść z domu. Gdy chłopiec wychodzi Lisa wypowiada swoje pierwsze słowo "Bart". Bart jest bardzo zdziwiony i idzie powiedzieć mamie nowinę. Marge stwierdza, że nic dziwnego, że takie było pierwsze słowo Lisy, w końcu dziewczynka od początku z wielkim podziwem patrzyła w starszego brata. Bart w końcu przekonuje się do młodszej siostry.

Marge kończy swą opowieść a Homer kładzie Maggie spać. Gdy nikt nie słyszy Maggie wypowiada swoje pierwsze słowo "tatuś".

Ciekawostki
  • W tym odcinku głosu Maggie użyczyła słynna aktorka Elizabeth Taylor (jej kwestia składała się z jednego słowa "tatuś").

Simpsonowie a kultura
  • Marge wspomina o grze wideo Ms. Pac-Man.
  • W odcinku Zdrapka i Pocharatki "100-Yard Gash" użyto muzyki z filmu "Rydwany ognia" (1981).
  • We wspomnieniach Marge pojawiają się Letnie Igrzyska Olimpijskie 1984 w Los Angeles.
poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz