niedziela, 7 sierpnia 2011

Abraham Simpson

Abraham Simpson

Abraham Simpson

Po raz pierwszy pojawił się w odcinku Simpsons Roasting on an Open Fire
Abraham Jay "Abe" Simpson, zwany potocznie dziadkiem Simpson
Zawód: emeryt, weteran II wojny światowej
Żona: Mona Simpson
Dzieci: Homer Simpson, Herb Powell i Abbie
Wnuki: Bart, Lisa i Maggie
Głosu użycza Dan Castellaneta

Dziadek Simpson mieszka w Domu spokojnej starości. Jest bardzo zgryźliwy, bardzo często narzeka na dzisiejsze czasy z rozrzewnieniem wspominając przeszłość. Uwielbia opowiadać historie, których większość jest wyssana z palca. Często pisze listy do gazet i telewizji wytykając im brak moralności. Uwielbia (podobnie jak inni staruszkowie) serial "Matlock".

Abraham niezbyt dobrze wywiązał się z ojcowskich obowiązków. Syna wychował samotnie, prawie nigdy nie dawał wsparcia Homerowi.

Abraham mieszkał w domu, który wygrał w nieuczciwej grze w latach pięćdziesiątych, tam też wychował się Homer. Sprzedał go gdy jego syn potrzebował pieniędzy na zakup domu dla siebie i jego powiększającej się rodziny. Homer obiecał ojcu, że zamieszka z nimi w nowo zakupionym domu, trzy tygodnie później oddał go do domu spokojnej starości.

Związki

  • Zanim dziadek poznał matkę Homera związał się z kobietą pracującą w wesołym miasteczku (S02E15). Wspominając ją opisuje ją jako kobietę bardzo odmienną od żony, robiła takie rzeczy, które Mona nigdy by nie zrobiła np. uprawiała seks za pieniądze. Spotkawszy kobietę rok później okazało się, że mają razem synka dziecko umieszczono w sierocińcu w Shelbyville. Rok później Abraham ożenił się z Moną, która wymogła na mężu obietnicę aby Homer nigdy nie dowiedział się o incydencie w wesołym miasteczku. Dziadek złamał jednak obietnicę i opowiedział o tym synowi.
  • Mieszkając w Domu spokojnej starości zakochał się ze wzajemnością w staruszce zwanej Beatrice Simmons (S02E17). Związek nie trwał długo - Bea zmarła i przekazała mu spadek wysokości 106 tysięcy dolarów, które dziadek przekazał na remont Domu spokojnej starości.
  • W S05E21 zakochał się w matce Marge Jacqueline Bouvier ta jednak rzuciła go dla Montgomery Burnsa. W dzień ślubu dziadek odciągnął ukochaną przed zamążpójściem w stylu filmu "Absolwent" (1973). Z tego związku nic jednak nie wyszło.

Praca

Abraham w przeszłości walczył na II wojnie światowej, teraz jest emerytem czasami jednak podejmuje jakąś pracę

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz