poniedziałek, 16 stycznia 2012

S05E12 Bart Gets Famous

Bart Gets Famous (Bart zyskuje sławę)

Odcinek miał swoją premierę 3 lutego 1994 roku.

Gag z tablicą

"My homework was not stolen by a one-armed man" (Moja praca domowa nie została skradziona przez jednorękiego mężczyznę).

Gag z kanapą

Rodzina biegnie w stronę kanapy, członkowie zderzają się ze sobą i powstaje stwór składający się mający jedno ciało i pięć głów.

Bart jest bardzo podekscytowany wycieczką szkolną. Jego entuzjazm szybko opada gdy okazuje się, że dyrektor Skinner zamierza zabrać klasę pani Krabappel na niesłychanie nudną wycieczkę do fabryki pudełek.

Podczas wycieczki Bart postanawia zwiać. Udaje się do sąsiadującego z fabryką studia telewizyjnego gdzie kręcony jest program klauna Krusty'ego. Bart odnajduje tam swojego idola i załatwia mu duńskie ciastko, o którego klaun usilnie żąda. W zamian za pomoc klaun oferuje Bartowi pracę pomocnika, na którą chłopiec chętnie przystaje.

Zadaniem Barta okazuje się być spełnianie wszelkich zachcianek klauna, od sprzątania do rozdawania autografów za Krusty'ego. Praca okazuje się bardzo ciężka i niewdzięczna. Kiedy Bart ma już zamiar odejść Krusty prosi go o wystąpienie w jego programie zamiast pomocnika Mela, który rozchorował się po zjedzeniu kanapki z serem. Skecz, który ma wykonać Bart nie udaje się - chłopiec niechcący demoluje dekorację a na koniec wypowiada słowa "to nie ja zrobiłem". Publiczności show jednak bardzo się podoba i niebawem w programie Krusty'ego pojawiają się skecze z Bartem w roli głównej wypowiadającym swoje zdanie.

Popularność Barta staje się bardzo wielka. Na rynku ukazuje się jego, płyty z raperską wersją jego tekstu oraz inne gadżety. Chłopca popularność zaczyna męczyć nie chce być zapamiętany tylko jako dzieciak od jednego zdania. Zaproszony do programu Conana O'Briena chce wypowiedzieć się na coś więcej. Jednak prowadzący nie pozwala mu na to. Chłopiec postanawia nie pójść na przedstawienie organizowane przez Krusty'ego. Marge udaje się jednak nakłonić syna do wyjścia z pokoju. Mówi ona, że bart daje ludziom radość i nie powinien przestawać.

Gdy Bart pokazuje się na przedstawieniu okazuje się, że nikt już nie śmieje się z jego tekstu. Chłopiec kończy z show-biznesem.

Simpsonowie a kultura


  • Piosenka, którą nagrywa Bart "I Didn't Do It" jest bardzo podobna do piosenki MC Hammera "U Can't Touch This".poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz