piątek, 26 sierpnia 2011

Klaun Krusty

Klaun Krusty

Klaun Krusty

ang. Krusty the Clown
Herschel Shmoikel Pinchas Yerucham Krustofski
Po raz pierwszy pojawił się w odcinku The Telltale Head
Ojciec: Hyman Krustofsky
Zawód: klaun
Głosu użycza Dan Castellaneta

Prowadzi w telewizji na kanale 6. show, który uwielbiają dzieci. Program nie jest zbytnio ambitny, są to przeważnie skecze w stylu obrzucanie się ciastem, wystrzeliwanie z armaty, któregoś ze swoich pomocników.

Pochodzi z żydowskiej rodziny, w której mężczyźni od pokoleń byli rabinami. Wychował się żydowskiej dzielnicy Springfield zwanej Lower East Side Młody Herschel od dzieciństwa chciał być klaunem jednak jego ojciec rabin Hyman Krustofsky nie zgadzał się na to. Kiedy Krusty mimo zakazu zaczął występować ojciec przestał się do niego odzywać. Krusty bardzo tęsknił za ojcem, jednak ten nie zgadzał się na spotkanie. Dopiero interwencja Barta i Lisy sprawiła, że syn i ojciec pogodzili się.

Krusty jak dziecko
Krusty jak dziecko (S03E06)

Swoją karierę zaczynał jako mim na ulicach Tupelo w Mississipi. Szybko zdobył popularność. Sprzedaje miliony gadżetów ze swoją podobizną - zabawki, ubrania. Jest analfabetą (później nauczył się czytać), ma problemy z sercem. Po zawale w 1986 roku wstawiono mu rozrusznik. Od tej pory to co się wydaje być makijażem nim nie jest. Często wpada w problemy finansowe z powodu swoich nawyków - hazardu. Posiada kilkoro nieślubnych dzieci. Często kradnie dowcipy innym artystom.

Krusty promuje swoim nazwiskiem serię produktów o bardzo niskiej jakości i niebezpiecznych dla zdrowia. Zarabia również na sieci restauracji Krusty Burger.

Rodzina

Jego ojcem jest rabin Hyman Krustofsky. Jego przyrodnim bratem jest Luke Perry (mają wspólną matkę). Ma kilkoro nieślubnych dzieci.

Problemy

  • W S01E12 został wrobiony przez pomocnika Boba w obrabowanie Kwik-E-Mart za co został osadzony w więzieniu. Jedynie Bart nie wierzył w winę klauna. Chłopcu udało się dowieść niewinności idola.
  • W S04E22 jego program stracił na popularności i został zdjęty z anteny. Bart i Lisa pomogli klaunowi - sprowadzili gwiazdy do programu.
  • W S06E15 przez rozrzutny styl życia musiał założyć szkołę dla klaunów i podpadł springfieldzkiej mafii.
  • Jego produkty są niebezpieczne dla zdrowia i życia, co często kończy się problemami z prawnikami. W S06E22 Bart zjadł postrzępiony kawałek metalu znajdujący się płatkach śniadaniowych firmowanych nazwiskiem klauna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz