poniedziałek, 7 maja 2012

S07E08 Mother Simpson

Mother Simpson

Mother Simpson (Babcia Simpson)

Odcinek miał swoją premierę 19 listopada 1995.

Gag z kanapą

Rodzina Simpsonów pojawia się na kanapie położona przez podajnik do kręgli.

Pan Burns organizuje pracę społeczną dla pracowników elektrowni - zbieranie śmieci. Homer chcąc się wymigać od pracy w sobotę pozoruje własną śmierć poprzez wrzucenie kukły wyglądającej jak on w turbiny tamy. Wszyscy przekonani są o śmierci Homera co przysparza kłopotów, więc Marge każe mężowi iść do urzędu i wyjaśnić tą sprawę.

W urzędzie Homer dowiaduje się, że w jego aktach napisane jest, że jego matka żyje, podczas gdy do tej pory uważał, że umarła kiedy był młody. Na cmentarzu Homer zauważa, że grób, który uważał za grób matki tak naprawdę należy do kogoś innego. Szukając właściwego nagrobku wpada do grobu wykopanego dla niego. Leżąc w dole widzi jakąś kobietę, po krótkiej rozmowie okazuje się, że to jego matka.

Homer zabiera matkę do domu. Cała rodzina jest bardzo zdziwiona wizytą, ponieważ wszyscy uważali ją do tej pory za zmarłą. Rodzina Simpsonów szybko dogaduje się z nowo poznaną babcią, teściową, ta jednak nie chce zdradzić okoliczności opuszczenia rodziny. Szybko okazuje się, że Mona lęka się policji. Przyparta do muru opowiada, że w latach sześćdziesiątych dała się wciągnąć ugrupowanie hippisowskie, z którym zniszczyła laboratorium biologicznych zarazków pana Burnsa. Zauważona przez Burnsa musiała uciekać a jej mąż wolał powiedzieć synowi, że jego matka umarła niż wytłumaczyć całą sprawę. Kiedy jednak dowiedziała się, że jej jedyne dziecko nie żyje postanowiła zaryzykować i wrócić do Springfield.

Homer oraz pozostali członkowie rodziny Simpsonów cieszą się z pobytu Mony, szczęście nie trwa jednak długo - pan Burns rozpoznaje w matce Homera byłego napastnika i postanawia ją zaaresztować. Monie udaje się jednak zbiec - została ostrzeżona przez komisarza Wigguma.

Simpsonowie a kultura

  • W odcinku wykorzystano piosenki z lat 60-tych: "Sunshine of Your Love" zepołu Cream, "Blowin' in the Wind" Boba Dylana and "All Along the Watchtower" Jimi Hendrixa.
  • Mona czyta książkę "Steal This Book" Abbie Hoffman
  • Pan Burns szykując się do ataku na dom Simpsonów puszcza utwór "Cwał Walkirii" Wagnera, którą Smithers nadgrał piosenką Abby "Waterloo". "Cwał Walkirii" nawiązuje do filmu "Czas Apokalipsy" (1979).


poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz