piątek, 23 września 2011

S02E11 One Fish, Two Fish, Blowfish, Blue Fish

One Fish, Two Fish, Blowfish, Blue Fish

One Fish, Two Fish, Blowfish, Blue Fish (Zatruta rybka, gotowa śmierć szybka)

Odcinek miał swoją premierę 24 stycznia 1991 roku.

Gag z tablicą
"I will not cut corners" (Nie będę chodził na skróty) Bart zamiast pisać całe zdania używa znaków powtarzania.

Gag z kanapą
Rodzina siada na kanapie, która przewraca się do tyłu. Wszyscy leżą na podłodze oprócz Maggie, która wystawia głowę.

Fabuła
Czwartkowy wieczór. Marge jak co tydzień przygotowuje pieczeń. Lisa ma dość monotonni w posiłkach i namawia rodzinę do pójścia do nowootwatrej restauracji Happy Sumo. Homer, początkowo przeciwny daje się namówić.

Jedzenie w barze sushi bardzo smakuje Homerowi i próbuje wszystkich dań z karty. Mimo ostrzeżeń ze strony kelnera Akiry chce spróbować ryby fugu - niebezpiecznego przysmaku, którego niewłaściwe przyrządzenie może śmierć konsumującego. Główny szef kuchni jest zajęty baraszkowaniem z Edną Krabappel więc przygotowanie potrawy spada na mniej doświadczonego pomocnika. Gdy główny szef kuchni wraca, spostrzega, że była przyrządzana ryba fugu i jest pewien, że została przyrządzona źle.

W szpitalu doktor Hibbert mówi, że w przypadku zatrucia rybą nie ma żadnego lekarstwa i Homerowi zostało 24 godziny życia. Homer postanawia następny dzień spędzić jak najlepiej. Robi listę rzeczy, które chce zrobić następnego dnia.

Oczywiście nie wszystko udaje się tak jak było zaplanowane - Homer zasypia. Udaje mu się jednak porozmawiać po męsku z Bartem, posłuchać gry Lisy, nagrać kasetę wideo dla Maggie. Później udaje się do Domu spokojnej starości by porozmawiać z ojcem. Pobyt z dziadkiem Simpsonem przedłuża się i Homer musi zrezygnować z kilku spraw z listy. Śpiesząc się do domu zostaje zatrzymany przez policję i osadzony w areszcie. Nie chcąc niepokoić Marge, dzwoni do Barneya by ten zapłacił za niego kaucję. Barney namawia Homera na ostatnie piwo w Barze Moe gdzie Homer żegna się z barmanem i klientami. Później biegnie do domu by wypełnić ostatnią pozycję na liście - uprawiać seks z żoną. Gdy cała rodzina już śpi Homer siada w fotelu i słucha Biblii czytanej przez Larry'ego Kinga. Rano przerażona Marge znajduje Homera zastygłego w fotelu, jednak po chwili stwierdza, że ten tylko śpi. Uradowany Homer postanawia żyć pełnią życia, jednak już nie długo spędza czas na obżeraniu się i oglądaniu telewizji.


Simpsonowie a kultura 
  • Tytuł odcinka pochodzi od książeczki dla dzieci "One Fish Two Fish Red Fish Blue Fish" doktora Seussa
  • Jeden z gości w barze sushi śpiewa (karaoke) piosenkę "Gypsies, Tramps And Thieves" Cher, jego wygląd nawiązuje do męża Cher - Sonny'ego Bono.
  • Bart i Lisa śpiewają (karaoke) piosenkę z filmu "Shaft" z 1971 roku.poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz