piątek, 24 lutego 2012

S06E12 Homer the Great

Homer the Great (Homer Wielki)

Odcinek miał swoją premierę 8 stycznia 1995.

Gag z tablicą

"Adding 'just kidding' doesn't make it okay to insult the principal" (Dodanie 'tylko żartowałem' nie usprawiedliwia obrażania dyrektora)

Gag z kanapą

Salon jest wzorowany na grafice M. C. Eschera "Relativity".

Dzień Homera rozpoczyna się nieszczególnie. Hydraulik wyraźnie go unika, musi stać w korkach, łamie mu się taboret. Zauważa też, że Carl i Lenny mają bardzo wygodne fotele i zachowują się podejrzanie. Mówią też, że jak co środa wieczór są zajęci. Homer postanawia ich śledzić. Okazuje się, że Carl i Lenny uczestniczą w jakimś tajemnym zebraniu, na które Homer nie zostaje wpuszczony.

Nazajutrz w pracy Lenny mówi, że wraz z Carlem należą do bractwa Kamieniarzy. Homer bardzo chciałby należeć do bractwa lecz trzeba spełniać jeden z dwóch warunków: być synem kamieniarza lub uratować życie kamieniarzowi.

Przy kolacji w domu Simpsonów dziadek mówi, że jest kamieniarzem. Homer wykorzystuje ten fakt i dzięki swemu ojcu może dołączyć do bractwa.

Od kiedy Homer należy do bractwa jego życie staje się prostsze. Hydraulik okazuje się być kamieniarzem i od ręki naprawia przeciek, może korzystać z sekretnego tunelu unikając korków, w pracy dostaje specjalny fotel a spotkania kamieniarzy to nic innego jak obżarstwo i popijawy. Wszystko to trwa do czasu aż Homer niszczy święty pergamin bractwa. Już ma zostać wyrzucony gdy okazuje się, że posiada na ciele znamię, które według legendy ma posiadać wybraniec. Homer zostaje uznany za władcę kamieniarzy. Początkowo to mu bardzo pochlebia ale kiedy oddanie poddanych jest zbyt przesadzone postanawia wykorzystać radę Lisy. Wykorzystuje swą władzę do czynienia dobra - zmusza swoich poddanych do czynienia dobra - zajmowanie się pracami społecznymi. Kamieniarzom to się nie podoba. Postanawiają wypisać się z bractwa i zakładają nowe "Bez Homerów", do którego Homer nie ma dostępu.

Opuszczonego przez poddanych Homera pociesza Marge, która mówi, że Homer już należy do elitarnego klubu - rodziny Simpsonów. W domu Homer zostaje przyjmowany do klubu przez bicie przez dzieci po tyłku.

Simpsonowie a kultura

  • Kamieniarze do parodia Wolnomularzy.
  • Kiedy Homer wyrzuca bieliznę do ognia pojawiają się zjawy. Jest to nawiązanie do filmu "Poszukiwacze zaginionej Arki" (1981).
  • Scena, w której "wybraniec" wychodzi przed tłum parodiuje film "Ostatni cesarz" (1987)


poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz