czwartek, 4 sierpnia 2011

Jacqueline Bouvier

Jacqueline Bouvier

Jacqueline Bouvier

Po raz pierwszy pojawiła się o odcinku Moaning Lisa
Jacqueline Ingrid "Jackie" Bouvier z domu Gurney
Mąż: Clancy Bouvier
Dzieci: Patty Bouvier, Selma Bouvier, Marge Simpson
Wnuki: Bart, Lisa i Maggie Simpson
Siostra: Gladys
Głosu użycza Julie Kavner


Matt Groening nazwał tą postać po Jacqueline Lee Bouvier Kennedy Onassis. Podobnie jak Marge Jacqueline nosi wysoką fryzurę. W młodości włosy były niebieskie, obecnie są siwe. Podobnie jak starsze córki ma pesymistyczne nastawienie do życia i nie lubi Homera.

Ma najbardziej chrypliwy głos z kobiet Bouvier, jest to spowodowane chorobą gardła.

Młoda Jacqueline aresztowana
za publiczne obnażanie się (S05E21)
W młodości była bardzo atrakcyjna. Jej przyjaciółkami wówczas były były pisarka Zelda Fitzgerald, aktorka Frances Farmer i poetka Sylvia Plath. Jak mówi Jacqueline chłopcy zwracali na nią uwagę i doprowadzało to koleżanki do szaleństwa. Tak naprawdę Fitzgerald, Farmer i Plath były postaciami istniejącymi naprawdę i wszystkie trzy miały problemy psychiczne. Jej najbardziej poniżający dzień w życiu to ten, w którym aresztowano ją za publiczne obnażanie się.

Związki

  • Do śmierci męża była żoną Clancy Bouvier.
  • W S05E21 spotykała się z Abrahamem Simpsonem. Staruszkowie miło spędzali ze sobą czas, chodzili na kolacje, dancingi. Później jednak pani Bouvier zwróciła uwagę na Montgomery Burnsa. Burns oświadczył się jej i Jacqueline przyjęła oświadczyny. Ceremonię ślubną przerwał dziadek Simpson i w rezultacie pani Bouvier nie została niczyją żoną.

Ciekawostki

  • Jej ulubioną piosenką jest "Moonlight Serenade" Glenna Millera.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz