środa, 12 października 2011

S03E12 I Married Marge

I Married Marge

I Married Marge (Poślubiłem Marge)

Odcinek miał swoją premierę 26 grudnia 1991 roku.

Gag z tablicą
"I will not torment the emotionally frail." (Nie będę dręczył słabych emocjonalnie)

Gag z kanapą
Członkowie rodziny robią gwiazdę i siadają na kanapie w wyciągniętymi rękami. Maggie trochę się spóźnia - w czasie robienia gwiazdy upadła.

Marge podejrzewa, że jest w ciąży. Test ciążowy nie jest rozstrzygający więc Marge udaje się do doktora Hibberta. Czekając na Marge Homer opowiada dzieciom historię w jaki sposób zaczęło się ich małżeństwo.

Jest rok 1980. Homer pracuje na polu do mini golfa, Marge mieszka w domu rodzinnym. Nocą Homer zabiera Marge na pole do mini-golfa i w jednej z przeszkód (zamku) konsumują swą miłość. Kilka dni później Marge nie czuje się najlepiej. Doktora Hibbert potwierdza przeczucia pary - Marge jest w ciąży. Homer oświadcza się Marge, która przyjmuje chętnie propozycję ślubu.

Z racji skromnych możliwości finansowych Homer i Marge ślub odbywa się w małej kapliczce przy granicy stanu.

Homer i Marge mieszkają u matki Marge. Wydatki na nienarodzone jeszcze dziecko są duże więc Homer stara się o pracę w elektrowni atomowej, jednak nie dostaje posady. Próbuje zatem innych zajęć: sprzedawca świeczek na Starym Mieście, sprzedawca noży, treser psów. Z każdej zostaje wyrzucony. Wkrótce przychodzi komornik i zabiera wszystkie rzeczy dziecka. Homer postanawia odejść od Marge i przesyłać jej wszystkie zarobione pieniądze. Homer zatrudnia się w restauracji Gulp'n'Blow, gdzie jest widziany przez siostry Marge. Selmie żal jest siostry opłakującej męża i mówi jej o miejscu pracy Homera. Marge jedzie do Gulp'n'Blow i namawia Homera do powrotu.

Homer kolejny raz postanawia spróbować szczęścia w elektrowni. Udaje mu się przekonać pana Burnsa do zatrudnienia. Gdy wraca do domu pochwalić się wiadomością okazuje się, że Marge jest w szpitalu. Niebawem pojawia się Bart.

Homer kończy swą opowieść w chwili gdy pojawia się Marge, która mówi, że nie jest w ciąży. Małżonkowie są bardzo zadowoleni.

Simpsonowie a kultura

  • Tytuł odcinka nawiązuje do amerykańskiego serialu "I Married Joan".
  • Gdy Marge poszła sprawdzić czy naprawdę jest w ciąży dzieci kłócą się jak nazwać nowe dziecko. Lisa upiera się na imię Ariel po bohaterce "Małej syrenki", Bart chce imię Kool Moe Dee po raperze.
  • Homer rozpoczynając swą opowieść wspomina o zespole Supertramp oraz o filmie "Gwiezdne wojny. Imperium kontratakuje" (1980).
  • Homer i Barney oglądają serial "Aniołki Charliego", plakat aktorki odgrywającej jedną z ról w tym serialu - "Farrah Fawcett" wisi w mieszkaniu Barneya.
  • Pan Burns gra w "Ms. Pac-Man".poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz