poniedziałek, 22 sierpnia 2011

S01E12 Krusty Gets Busted

Krusty Gets Busted

Krusty Gets Busted (Krusty za kratkami)

Odcinek miał swoją premierę 22 kwietnia 1990.

Gag z tablicą
"They are laughing at me, not with me" (Oni śmiali się ze mnie, nie ze mną)

Gag z kanapą
Rodzina siada na kanapie. Maggie wylatuje w powietrze Marge ją łapie.

Fabuła
Dzieci Simpsonów oglądają program klauna Krusty'ego. Tymczasem Marge dzwoni do Homera aby po pracy kupił lody, ponieważ mają przyjść Patty i Selma by pokazać zdjęcia z wycieczki do Yucatan. Gdy Marge z dziećmi zostaje zanudzana  niekończącą się ilością zdjęć, Homer robi zakupy w Kwik-E-Mart. Oprócz Apu w sklepie znajduje się jedynie klaun Krusty, która wyciąga pistolet i zabiera zawartość kasy.

Oszołomiony Homer wpada do domu akurat gdy szwagierki kończą pokaz slajdów. W telewizji pokazują relację z aresztowania Krusty'ego. Dzieci są wstrząśnięte. Wielebny Lovejoy nawołuje do spalenia wszystkich zabawek i gadżetów z podobizną klauna. Rozpoczyna się proces, w którym ława przysięgłych szybko stwierdza, że Krysty jest winny.

Program Kruty'ego prowadzi jego były pomocnik Bob, którego sposób prowadzenia show przypada dzieciom do gustu. Jedynie Bart wierzy w niewinność swojego idola. Prosi Lisę aby pomogła mu odnaleźć dowody niewinności klauna. Dzieci udają się do Kwik-E-Mart i mając w pamięci taśmę z napadu widzianą w telewizji, stwierdzają, że osoba okradająca sklep nie mogła być Kruty'm: 1). używała mikrofalówki - Krusty miał wszczepiony rozrusznik i nie mógł przebywać w ich otoczeniu 2). czytała gazetę a Krusty był analfabetą.

Dzieci udają się do Boba aby podzielić się doryciami. Bob nie ma dla nich czasu ale wręcza im wejściówki na widownię. Bob prowadząc swój show zauważa, że jedno dziecko na widowni - Bart jest smutne. Zaprasza go na scenę i pyta co go dręczy. Bart zwierza się ze swoich wątpliwości. Bob orzeka, że Krusty za bardzo nie przejmował się zdrowiem a w gazecie pewnie przeglądał obrazki. Wyjaśnienia zdają się zadowalać Barta, jednak chłopiec po chwili sobie przypomina, że przestępca na filmie ze sklepu miał duże stopy, dokładnie takie jak Bob. Bart demaskuje prawdziwego złodzieja przed kamerami. Policja aresztuje Boba a Krusty zostaje wypuszczony z więzienia.

Simpsonowie a kultura
  • twarz Kruty'ego za kratkami pokazana w telewizorze jest nawiązaniem do brytyjskiego serialu "The Prisoner" lat 60-tych muzyka wykorzystana w tej scenie pochodzi z serialu "Mission: Impossible"
  • Bob śpiewa piosenkę "Ev'ry Time We Say Goodbye" Cole'a Porterapoprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz