czwartek, 5 stycznia 2012

S05E09 The Last Temptation of Homer

The Last Temptation of Homer

The Last Temptation of Homer (Ostatnie kuszenie Homera)

Odcinek miał swoją premierę 9 grudnia 1993.

Gag z tablicą

"All work and no play makes Bart a dull boy" (Praca i brak zabawy powodują, że Bart robi się ospały)

Gag z kanapą

Simpsonowie siadają na kanapie i okazuje się, że znajdują się w programie "Late Show with David Letterman".

Do Elektrowni atomowej przyjeżdża komisja, która wytyka panu Burnsowi wiele przewinień: nielegalnie zatrudnieni cudzoziemcy, pracująca w rdzeniu reaktora brazylijska drużyna futbolowa a nawet zatrudniona kaczka. Komisja nakazuje Burnsowi zakończyć ze seksistowską polityką i zatrudnić chociaż jedną kobietę.

Wkrótce do elektrowni przychodzi nowa pracownica - Mindy Simmons, w której Homer zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Homer początkowo stara się unikać Mindy. Później za radą Barneya przeprowadza z nią rozmowę, celem której jest pokazanie, że to tylko urok fizyczny. Okazuje się jednak, że Homer z Mindy mają wiele wspólnego. Oboje uwielbiają oglądać telewizję, jeść, pić piwo i spać.

Tymczasem w szkole okazuje się, że Bart ma problemy ze wzrokiem. U lekarza dostaje okulary korekcyjne, wielgachne buty na płaskostopie, maść na skórę głowy i aerozol do gardła, który zmienia jego głos. W rezultacie Bart przybiera wygląd kujona i jest dręczony przez szkolnych łobuzów nawet po skończeniu kuracji gdy jego wygląd wraca do normy.

Pan Burns postanawia wysłać Mindy i Homera na Narodowy Konwent Energetyczny w Capital City. W hotelu, w którym się zatrzymują ich pokoje są obok siebie. Na kolacji w Madam Chao's Homer w chińskim ciasteczku znajduje przepowiednię "Znajdziesz szczęście wraz z nową miłością". Homer czuje, że sam los dąży aby zdradzić Marge. W hotelowym pokoju mówi o tym Mindy. Ta zwierza się, że również czuje pociąg do Homera ale od niego zależy decyzja co zrobić. Homer zaprasza Marge do hotelu gdzie oboje spędzają romantyczny wieczór.

Simpsonowie a kultura

  • Tytuł odcinka nawiązuje do filmu "Ostatnie kuszenie Chrystusa" ("The Last Temptation of Christ") (1988).
  • Kiedy Homer po raz pierwszy widzi Mindy wyobraża ją sobie jako Wenus z obrazu "Narodziny Wenus" Sandra Botticellego (c. 1485).
  • Anioł Stróż Homera początkowo przybiera postać sir Izaaka Newtona, później pułkownika Klinka z serialu "Hogan's Heroes".
  • Anioł Stróż pokazuje Homerowi jak wyglądałoby jego życie gdyby ożenił się z Mindy. Jest to nawiązanie do filmu "To wspaniałe życie" (1946).
  • W łazience Homer śpiewa piosenkę "Mandy" Barry'ego Manilowa zamieniając słowo "Mandy" "Mindy".
  • Gdy Homer i Mindy zamawiają obsługę hotelową na koszt firmy pan Burns wysyła do nich latające małpy jak Zła Czarownica z Zachodu z filmu "Czarnoksiężnik z krainy Oz" (1939).
  • Scena, w której Homer i Mindy zjadają wspólnie hot-doga parodiuje film "Zakochany kundel" (1955).
  • W ostatniej scenie w hotelowym pokoju w tle słychać piosenkę "Can't Get Enough of Your Love, Babe" Barry'ego White'a.
poprzedni odcinek następny odcinek

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz