piątek, 19 sierpnia 2011

Ned Flanders

Ned Flanders

Ned Flanders

Po raz pierwszy pojawił się w odcinku Simpsons Roasting on an Open Fire
Żona: Maude (nie żyje)
Dzieci: Rod i Todd
Głosu użycza Harry Shearer

Ned jest najbliższym sąsiadem rodziny Simpsonów. Ma bardzo charakterystyczny sposób mówienia. Zdrabnia wszystkie słowa, "Okilly-dokilly!","diddly", "neighbourino" są typowe dla jego słownika. Homer nie przepada za swoim sąsiadem i często mówi o nim głupi Flanders.


Dom Flandersów wygląda o wiele lepiej niż dom Simpsonów. Posiada na przykład w piwnicy stół bilardowy i nalewak do piwa. Homer często zazdrości sąsiadowi, że lepiej mu się powodzi.

Ned jest bardzo religijny, zawsze stara się postępować zgodnie z Biblią, szanować bliźniego swego, etc. Bardzo często dzwoni do wielebnego Lovejoya prosząc o rady, czasem nawet w błahych sprawach, przez co wielebny nie przepada za nim. On jego żona i dzieci przestrzegają surowych zasad: stronią od alkoholu, słodkich i pikantnych potraw, chodzą wcześnie spać.

Rodzina

Ned jest żonaty, ma dwoje synów.
Rodzice Neda (S05E19)
Jego rodzice byli bitnikami. Ned niezbyt mile ich wspomina. Jego matka przez pewien czas mieszkała z nim (S04E10).

Jose Flanders
i Lord Thistlewick Flanders
W odcinku S07E05 urządzał grilla dla swoich kuzynów. Wszyscy byli podobni do Neda, mieli żony podobne do Maude a dzieci przypominały Roda i Todda. Wśród gości byli między innymi Jose Flanders i Lord Thistlewick Flanders.

Praca

  • Początkowo Ned pracował jako farmaceuta. Później postanowił założyć swój własny biznes - sklep z rzeczami dla leworęcznych Leftorium w Centrum Handlowym w Springfield (S03E03). Początkowo interes szedł bardzo źle. Homer cieszył się z niepowodzenia sąsiada jednak później zrobiło mu się go żal. Postanowił pomóc Nedowi i zawiadomił wszystkich mańkutów w Springfield o nowym sklepie.
  • Ned często udziela się społecznie. Np. w S04E08 prowadził zebrania skautów, w S05E09 pracował w telefonie zaufania, w S05E16 rozdawał zupy bezdomnym, w S07E03 wraz z żoną prowadził dom zastępczy (byli wtedy przybranymi rodzicami dla dzieci Simpsonów)
  • W S05E19 był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Springfield.
Ned bez wąsów
Ned bez wąsów (S03E16)
Matka Neda
Matka Neda (S04E10)

Poza kanonem

W S05E05 Ned pojawił się jako diabeł.
Ned diabeł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz